Alüminyum Etiketler

Özellikle ısının fazla olduğu yerlerde tercih edilir. Isıya karşı dayanıklılığı diğer etiketlere oranla daha fazladır. Arkasına yapışkan yapıştırılabilir veya puntolama şeklinde monte edilir.

Alüminyum etiketlere serigraf baskı tekniği ile yapılan çalışmalar 3 farklı şekilde sıralanabilir. Bunlar aşağıda açıklanmıştır. Müşteri isteği ve ürünün özelliğine göre ilgili baskı tekniği seçilerek işlem yapılır. Burada amaç en doğru tekniği kullanmak ve müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Alüminyum etiketler özellikle ısının fazla olduğu yerlerde tercih edilir. Isıya karşı dayanıklılığı diğer etiketlere oranla daha fazladır.

Arkasına yapışkan yapıştırılabilir veya puntolama şeklinde monte edilir.

Yüksek Mikron Alüminyum Etiket :

Malzeme üzerine yapılan farklı operasyonlar sonucu yapılan baskı alüminyumun içine işler. Bu nedenle güneşte solma, renk atma olmaz. Malzeme üzeri çizilse bile yapılan baskı üzerinde herhangi bir çizik olmaz.

Alüminyuma Asit İndirme :

Alüminyum üzerine indirilmesi gereken kısma özel bir teknikle asitli ilaç dökülerek çökertilmesi sağlanır ve bu kısma daha sonra isteğe göre arzu edilen renk dökülerek renk çalışması yapılabilir ve ilerde boya çıksa bile bu kısım çukur kaldığından kalıcı bir etiket tekniğidir.

Alüminyuma Serigraf Baskı :

Alüminyum üzerine direk baskı yapma tekniği ile serigraf baskı yapılır. Arkasına yapışkan yapıştırılabilir veya puntolama şeklinde monte edilir.

  • Platin Grup
  • Platin Elektronik
  • Platin Serigrafi
"vizyon ortağınız"

Copyright © 2024 Platin Serigrafi Grafik Tasarım

Sitemap  |   Tasarım : interbim.com